Кошеня у Вашій оселі: що потрібно купити?


Збираєтесь взяти до себе в сім'ю кошеня? Вже знаєте, що й для чого йому потрібно? Чудово! Ми не будемо повторювати вже відому Вам інформацію. Лише стисло нагадаємо на випадок, якщо про щось забули. :)

Короткий перелік необхідних речей:
1. Миска для корму та окремо миска для води.
2. Відкритий туалет з невисоким бортиком.
3. Мінеральний наповнювач для котячого туалету. Краще дрібний.
4. Лопатка для прибирання наповнювача.
5. Корм для кошенят.
6. Іграшки. Оптимально вудочка-дражнилка, 1-2 миші та 2-3 різних м'ячика.
7. Пластикова або картонна переноска.

Це основний список товарів, які Вам знадобляться в перший тиждень. А тепер дозвольте більш детально зупинитися на кожному пункті для тих, хто не встиг знайти потрібну інформацію.

МИСКИ ДЛЯ КОРМУ І ВОДИ
Дехто вважає, що можна погодувати кота із своєї миски, поки немає окремо котячої. Це неправильно. Окрім того, що Ви можете заразитись глистами, так Ви привчаєте кошеня їсти непризначену йому їжу. Адже кошеня орієнтуватиметься не тільки на запах свого корму, але й на дозволений йому посуд.
Тож, якщо поява кошеняти у Вашій оселі не запланована (наприклад, знайшли на вулиці) і немає окремо котячого посуду, для першого годування можна використати чисті одноразові коробочки, в яких доставлялась їжа, кришки з банок і т. п.
Але не годуйте з такого "посуду" постійно, бо ці предмети погано миються, в них можуть розмножуватись шкідливі бактерії і кошеня може захворіти або отруїтися.
Якомога швидше придбайте миски для корму і води.
Найкраще підходять керамічні миски. Вони достатньо важкі, тому кошеня їх не зможе перекинути. Їх легко мити, вони не окислюються, не токсичні.

КОТЯЧИЙ ТУАЛЕТ ТА НАПОВНЮВАЧ
Поки кошеня маленьке, йому важко долати високий бортик, а закритий чи автоматичний туалети можуть його налякати. Тому спочатку варто придбати відкритий туалет для кошенят, а не "на виріст". Пізніше Ви зможете замінити лоток на інший туалет для дорослих котів.
Для кошенят віком до 4-5 місяців найкраще підходить мінеральний наповнювач без ароматизатору, з дрібною гранулою. Особливо для забраних з вулиці чи притулків. Він максимально наближений до природнього і кошеня швидше зорієнтується, що потрібно робити в лотку.
Після 4 місяців можна змінити дрібну гранулу на середню або велику. А з 8-9 місяців можна купити вже постійний туалет для дорослих котів і перейти на більш зручний для Вас наповнювач - деревний, силікагелевий, тощо.
Як правильно переходити на інший наповнювач, зазвичай є інструкція в описі товару, або ми пізніше про це напишемо.

ВАЖЛИВО! Якщо Ви купуєте кошеня в розпліднику, використовуйте наповнювач, до якого кошеня привчила мама-кішка.

Лопатка для прибирання в котячому туалеті потрібна для того, щоб не копирсатись руками у використаному наповнювачі. :)

І окремо хочу звернути увагу починаючих власників котів, чому неварто використовувати газети замість спеціального наповнювача, або одразу пропонувати кошеняті сходити в туалет на порожню сіточку. По-перше, не кожне кошеня зрозуміє, що це його туалет і пояснювати доведеться не один раз, а можливо й не один рік.
По-друге, кошеня може неправильно Вас зрозуміти і робити свої справи на папір і тверду поверхню в непризначених до цього місцях.
До того ж, газета дуже повільно вбирає вологу і більшість її залишається в лотку і розноситься лапами по всій оселі, залишаючи запах на предметах та перетворюючи все житло на великий котячий туалет.

ЧИМ ГОДУВАТИ?
Якщо Ви купуєте кошеня в розпліднику, інструкцію з годування Вам дасть заводчик.

Якщо Ви берете кошеня з притулку, дізнайтесь, чим його годують і купіть на перші дні такий же корм. Коли кошеня трохи звикне до Вас і нового дому, можна буде поступово змінювати корм на інший.

Якщо Ви знайшли кошеня на вулиці, зверніться до ветеринара, щоб визначити вік і зорієнтуватись, чим годувати кошеня. Якщо це неможливо зробити одразу, запропонуйте кошеняті вологий корм для кошенят, нежирний кефір або кисломолочний сир без наповнювачів.
Пам'ятайте, що незвична їжа може викликати розлад шлунку або блювання, тому не давайте одразу багато. Дайте трошки. Якщо через 15-20 хвилин кошеня почуватиметься добре, погодуйте його ще.

Якщо кошеня не їсть запропоновану їжу, можливо воно ще занадто мале для "твердої" їжі, або хворе. В цьому випадку потрібно негайно звернутись до ветеринара. Якщо немає можливості одразу потрапити на прийом через пізній час або відсутність ветлікарні у Вашому населеному пункті, знайдіть ветеринарну клініку, яка працює зараз або цілодобово, та зверніться туди для онлайн-консультації.

Зверніть увагу, задати ветеринару 2-3 питання по телефону чи вайберу Ви можете безкоштовно! Будь ласка, не тягніть до ранку і тим більше до зарплати, бо тваринка може не дочекатися.

Коли визначиться вік та стан здоров'я малюка, можна починати підбирати корм для постійного годування. Ви можете звернутись до нас за консультацією по телефону, вайберу, або напишіть нам на електронну скриньку.

ХАРЧУВАННЯ НОВОНАРОДЖЕНИХ
Якщо Ви знайшли на вулиці новонароджене кошеня, діяти потрібно швидко, тому що кошеня потрібно годувати кожні 2 години. Купіть в найближчому зоомагазині замінник котячого молока та годуйте за інструкцією. Зважити кошеня можна на кухонних вагах.
Якщо поблизу немає зоомагазина, або там немає замінника котячого молока, в найближчі години використовуйте доступні варіанти:
а) знайдіть лактуючу кішку (оптимальний варіант);
б) годуйте козиним молоком (підходить для тих, хто живе в сільській місцевості; пастерізоване молоко не підходить);
в) годуйте дитячою сумішшю (тимчасовий замінник, бо погано засвоюється і може викликати запор);
г) годуйте коров'ячим молоком, розведеним кип'яченоюою водою (пастерізовае не підходить і в будь=якому випадку це найгірший варіант).
І обов'язково замовте замінник котячого молока! Це продукт, адаптований під потреби новонародженого кошеняти, який містить всі необхідні вітаміни для нормального росту і розвитку.
Також не забувайте масажувати животик кошеняти та підтримуйте потрібну температуру тіла (слідкуйте за температурою в грілці, вона має бути 37,5–39°C).

ІГРАШКИ
На перший час Вам не знадобиться багато іграшок. Кошеня може бути налякане і взагалі не грати. Але дайте йому мишку і м'ячик, це трохи заспокоїть малюка. Коли страх пройде, кошеня вибере іграшку, яка йому більше сподобається.
Також Вам знадобиться вудочка-дражнилка. Ця іграшка допомагає встановити контакт з кошеням. Чим більше Ви разом гратимете, тим швидше воно до Вас звикне. Спільна гра допоможе вам краще порозумітися з малюком.
Пізніше Ви зможете купити більш складні та розвиваючі іграшки.

ПЕРЕНОСКА
Особисто я вважаю, що пластикова переноска має бути в кожному домі, де є кіт, маленький чи великий. Вона набагато зручніша й безпечніша для травмованих або прооперованих тварин, а також вона більш надійна під час візитів у ветеринарну клініку.
Вам необов'язково користуватись тільки пластиковою переноскою - здорова та спокійна тваринка чудово почуватиметься в сумці чи рюкзаку-переносці. Але час від часу Вам потрібна буде саме пластикова переноска. Тому її можна купувати "на виріст".

Якщо кошеня у Вас тільки з'явилося, на перший час можна купити картонну переноску. Я не вважаю її гідною альтернативою пластиковій, тому що по суті це одноразовий предмет. Картонна переноска не підходить для транспортування під час дощу та мокрого снігу, бо почне розкисати. Також це не найкращий варіант в спеку через недостатню циркуляцію повітря всередині. В картонній переносці добре транспортувати спокійних тварин, які не порвуть і не погризуть її по дорозі. І Ви не зможете мати візуальний контакт з твариною, а це важливо, якщо тварина хвора чи прооперована і ще під седативним. Картонна переноска відкривається тільки зверху і вона глибока, що унеможливлює її використання під час простих маніпуляцій у ветеринарній клініці. Але взимку в ній тепліше, ніж в пластику, вона краще захищає від вітру, тому сміливо можете купити її на перший час.

КІГТЕТОЧКА, КІГТЕРІЗ ТА ПУХОДЕРКА
Ці предмети є необхідними, але вони не знадобляться в перші дні появи кошеняти у Вашому домі. Нічого не трапиться, якщо Ви купите їх через тиждень чи два. Поки кошеня звикатиме до Вас та оселі, воно намагатиметься помітити своїм запахом всю територію, тому на кігтеточку може не звернути особливої уваги. Але вона знадобиться пізніше, бо для кошеняти природньо сточувати кігті.
Для малечі найкраще купувати кігтеточку-стовпчик з іграшкою. З джутовою або сизалевою обмоткою. Об неї приємно точити кігті, по ній зручно лазити, а іграшка просто для гри та заохочення.
Коли кошеня підросте, кігтеточку можна буде замінити на ігровий комплекс, або додати до стопчика одну-дві картонні кігтеточки.
В будь якому випадку Ви купуєте кігтеточку не для себе, а для кота, і в цьому виборі має сенс орієнтуватись на його характер та вподобання, щоб кігтеточка не стояла без діла, поки Ваш кіт обдирає меблі.

Якщо Ви раніше не стригли коту кігті, зробіть це у ветеринарній клініці або в салоні, та запам'ятайте як це правильно робити, щоб не травмувати кошеня. Наступного разу зробіть це самі, але під наглядом спеціаліста. Далі придбайте зручний маленький кігтеріз і зможете займатись цим вдома. :)

Пуходерка Вам також знадобиться пізніше, коли кошеня до Вас звикне і перестане боятися. Підібрати пуходерку по типу шерсті Вам допоможуть наші консультанти.

СПАЛЬНЕ МІСЦЕ
Його я теж не внесла до списку першочергових покупок, тому що в перший тиждень кошеня шукатиме місце для сну, яке йому здаватиметься безпечним. Воно може ховатися під ліжком, у шафі, в лотку, або в інших у важкодоступних місцях.
Якщо кошеня спокійно сприйняло Вас і нову оселю і не ховається, поставте йому неглибоку коробку, застелену теплою підстилкою, в кутку з гарним оглядом. Цього вистачить на перший час. Пізніше Ви зрозумієте, яке спальне місце краще підходить Вашому улюбленцю - будиночок, лежак, гамак на радіатор чи тепла підстилка.
Звісно ж, Ви можете купити все одразу, але будьте готові до того, що кошеня може проїгнорувати ці предмети. Зазвичай коти полюбляють спати з людиною у ліжку і лише вдень, коли їм хочеться усамітнитись, сплять в своєму будиночку чи в лежаку.
Гамак на радіатор - корисна річ для більш дорослих котів, бо малечі важко туди залазити, тому теж не є предметом першої необхідності.

ШАМПУНЬ ДЛЯ КОШЕНЯТ
Теж варто купувати за необхідності. Не варто одразу купати кошеня, якщо воно чисте.
Якщо Ви принесли з вулиці брудне кошеня, протріть його вологим рушником та вичешіть спеціальним гребінцем блохи.
Якщо Ви все ж вирішили купати кошеня, вимийте його чистою водою та гарно висушіть феном, щоб мале не застудилось.
Шампунь від бліх підбирається за віком кошеняти, тому не варто одразу його купувати. Як і краплі від бліх - вони підбираються за віком та вагою тварини.

ТАБЛЕТКИ ТА СИРОП ВІД ГЛИСТІВ
Для малечі, це першочергова процедура, але вона може бути небезпечною.
Правильно підібрати препарат від глистів Вам допоможе ветеринарний лікар, відштовхуючись від віку та ваги кошеняти.
Також зверніть увагу, що зараження глистами може бути лише у кошенят з вулиці або від сумнівних розведенців.
Якщо Ваше кошеня з розплідника або притулку, обов'язково дізнайтесь, коли його обробляли від бліх та глистів.

ПЕРШИЙ ОГЛЯД У ВЕТЕРИНАРА
Коли Ви берете кошеня з в притулку, або приносите з вулиці, перше, що потрібно зробити - показати його ветеринару.
Це стосується також кошенят від ненадійних розплідників.
Ваше кошеня може виглядати цілком здоровим, але хвороби у маленьких розвиваються дуже швидко і коли з'являються симптоми, буває надто пізно звертатись до лікаря.
Тож бережіть своїх маленьких хвостатих друзів і нехай вони будуть завжди здорові і радісні!

З повагою,
Капібара.

21.12.2023.


Сопутствующие Товары

Trixie Race & Scratch картонная когтеточка-игрушка для кошек 37 см (41415)

Trixie Race & Scratch картонная когтеточка-игрушка для кошек 37 см (41415)

Trixie Race & Scratch картонная когтеточка-игрушка для кошек 37 см (41415)Игрушка Трикси Рэйс энд Скратч для кошек с пластиковым мячом и когтеточкой из гофрокартона (пришедшую в негодность когтето..

500.00грн. 621.00грн.

Schesir Cat Kitten монопротеиновый сухой корм для котят с курицей 1,5 кг (53801)

Schesir Cat Kitten монопротеиновый сухой корм для котят с курицей 1,5 кг (53801)

Schesir Cat Kitten монопротеиновый сухой корм для котят с курицей 1,5 кг (53801)Schesir Kitten – полноценный сбалансированный рацион для котят, состоящий из натуральных ингредиентов с добавлением комп..

676.00грн.

Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Плохо           Хорошо

Популярные Статьи

Послеоперационные воротники – какой лучше?

Послеоперационные воротники – какой лучше?

Нет однозначного ответа на этот вопрос. Любой воротник может быть удобен или не удобен для Вашего питомца, поэтому подбирать нужно индивидуально.   Плюсы и минусы пластиковых воротников: ..

Кошеня у Вашій оселі: що потрібно купити?

Кошеня у Вашій оселі: що потрібно купити?

Збираєтесь взяти до себе в сім'ю кошеня? Вже знаєте, що й для чого йому потрібно? Чудово! Ми не будемо повторювати вже відому Вам інформацію. Лише стисло нагадаємо на випадок, якщо про щось забули. :)..

Акція для зареєстрованих покупців на 1st Choice

Акція для зареєстрованих покупців на 1st Choice

Постійно діюча знижка для зареєстрованих покупців на 1st Choice корм для собак та котів у фасовках вагою від 5 кг.Діє на на корми інших брендів за умови наявності товару на складі або в пункті самовив..

Как не потерять кота в дороге?

Как не потерять кота в дороге?

Коты бывают более или менее спокойными и по-разному реагируют на стрессовые для них ситуации. Один кот в незнакомом месте будет тихонько сидеть в переноске, другой - попытается из нее выбраться при пе..